TABASCO® Brand Pepper Sauce 

TABASCO® Brand Green Pepper Sauce 

TABASCO® Brand Garlic Pepper Sauce 

TABASCO® Brand Habanero Sauce 

  • 600-1200
  • 1200-1800
  • 1500-2500
  • 2500-5000
  • 7000-8000
 
 
 
 
 

RODZINA SOSÓW TABASCO® W POLSCE

TABASCO® Brand Pepper Sauce - sos z czerwonej papryki

OWOC PRACY I PASJI PIĘCIU POKOLEŃ
Sos TABASCO® zawdzięcza swój niepowtarzalny ostry smak w dużej mierze własnoręcznej produkcji wykonywanej według sprawdzonej receptury od ponad 140 lat. Równie ważne jak smak jest serce i pasja, jaką członkowie rodziny z pokolenia na pokolenie wkładają w sporządzanie tego światowej sławy sosu. W 1868 r. Edmund McIlhenny opracował autorską recepturę sosu paprykowego, uwzględniając trzy naturalne składniki: w pełni dojrzałą, poddaną fermentacji czerwoną paprykę, sól z Avery Island w Luizjanie oraz destylowany ocet wysokiej jakości. Próby stworzenia konkurencyjnych receptur na przestrzeni dekad potwierdziły jedynie, że smak uzyskiwany zgodnie z recepturą Edmunda McIlhenny nie ma sobie równych; do dziś zresztą sos TABASCO® jest produkowany w zasadzie według tej samej metody.

NASZ NAJBARDZIEJ UNIWERSALNY SOS
Dlaczego sos TABASCO® stał się tak popularny na całym świecie? To proste: gdy dodasz go do dowolnej ulubionej potrawy, będzie ona ci smakować jeszcze bardziej! Sos TABASCO® wydobywa bowiem smak z każdej potrawy, wzmacniając jednocześnie jego wyrazistość. Możesz pokropić nim dosłownie wszystko – meksykańskie i włoskie dania, owoce morza, kanapki, jajka , a nawet dodać do drinków. Sos TABASCO® jest podstawowym składnikiem drinka Wściekły Pies.

TABASCO® Brand Green Pepper Sauce – sos z zielonej papryki Jalapeno

TABASCO® Brand Green Pepper Sauce

NIE ZA OSTRY, NIE ZA ŁAGODNY.
MOŻNA STOSOWAĆ W WIĘKSZYCH ILOŚCIACH.
Zielona barwa sosu TABASCO® Green  pochodzi od jego głównego składnika – papryki Jalapeño. Można ją również metaforycznie potraktować jako „zielone światło” do polewania potraw, gdyż zielony sos TABASCO® jest łagodniejszy niż sos TABASCO® w wersji oryginalnej (czerwonej). Jednak, jak przystało na sos TABASCO®, odznacza się on również wyrazistym smakiem.

ŁAGODNA ODMIANA SOSU TABASCO® - IDEALNA DO SAŁATEK I LEKKICH DAŃ.
Może być stosowany jako składnik dania lub jako lekko ostry sos przyprawowy. Idealny dodatek do: zup, warzyw, potraw ryżowych.

Uwydatni również smak owoców morza, jajek, sałat.

 

TABASCO® Brand Garlic Pepper Sauce – sos z dodatkiem czosnku

TABASCO® Brand Knoblauch Pepper Sauce

ŁĄCZENIE PAPRYKI I CZOSNKU
- DWÓCH ULUBIONYCH PRZYPRAW CAŁEGO ŚWIATA.
Zastosowanie dwóch  tak wyrazistych przypraw jak ostra papryka i czosnek to nie lada wyzwanie: na szczęście twórcom doskonałych pikantnych sosów TABASCO®  udało się znaleźć sposób, aby te dwa popularne składniki uzupełniały się nawzajem.

CO TRZY PAPRYKI, TO NIE JEDNA.
Aby sporządzić sos paprykowo-czosnkowy TABASCO® Garlic, utworzyliśmy idealną mieszankę trzech papryk – solidnej porcji gładkiej cayenne, odrobiny papryki tabasco poddanej starzeniu w dębowych beczkach i łagodnej czerwonej papryki – oraz wzbogaciliśmy ją wyrazistym aromatycznym smakiem czosnku. Rezultat zjednał sobie serca miłośników obu przypraw. Doskonale nadaje się do skrapiania pizzy, makaronu i innych dań włoskiej kuchni, jak również wszelkich dań, które zyskują dzięki zaletom czosnku.

„NIEBIAŃSKIE POŁĄCZENIE” 
–  tak jeden z klientów określił mieszankę papryki i czosnku w sosie TABASCO® Garlic. Od innych dowiadujemy się, że ten łagodniejszy sos jest ulubioną przyprawą tych, którzy na co dzień unikają ostrych sosów w swoim jadłospisie. Miłośnicy czosnku szczególnie doceniają oddziaływanie sosu TABASCO® Garlic na smak takich potraw jak: skrzydełka, gęste sosy, owoce morza, zapiekanki, zupy, pieczenie, jajka czy pizza. Pewien pomysłowy klient miesza go nawet w martini!

TABASCO® Brand Habanero Sauce – sos z papryki Habanero

TABASCO® Brand Habanero Pepper Sauce

TO ZŁOTY ŚRODEK POMIĘDZY OGNISTOŚCIĄ A SMAKIEM.
Sos TABASCO® Habanero podbił serca wielu poszukiwaczy ostrości: ta mieszanka ognistej papryki habanero i egzotycznych owoców gwarantuje intensywność doznań kulinarnych i wyborny pikantny smak.

OWOCE KARAIBÓW
Aby utworzyć owocową mieszankę w jamajskim stylu, mieszamy soczystą papaję i mango z naszą papryką habanero oraz dodajemy cebulę, czosnek i inne naturalne dodatki smakowe. Ten niepowtarzalny zestaw składników mógł zostać tak smakowicie dobrany tylko przez doświadczoną rodzinę McIlhenny (właściciela  sosów TABASCO®), która od ponad 140 lat dostarcza coraz doskonalsze sosy paprykowe.
Ta wersja sosu TABASCO ® doskonale uzupełnia się z rybami i owocami morza, kurczakiem, wołowiną, wieprzowiną, pizzą, makaronem i potrawami z grillami.

Domowa pizza

Po co kupować, skoro możesz ją zrobić własnoręcznie, ulubione składniki doprawiając tak jak lubisz.

Sprawdź

Krewetki wrzuć na ruszt

Grill nie musi być nudny. Proponujemy krewetki marynowane w TABASCO®, podane w pomidorowych miseczkach. 

Sprawdź